Operacionet e Kërkim – Shpëtimit në Det (SAR)

Qendra e Trajnimeve TSTS Group, në bashkëpunim me Drejtorinë e Policisë Kufitare dhe Migracionit, kohët e fundit është angazhuar në zhvillimin e një serie kursesh me tematikë, përmirësimin e njohurive të efektivit të kësaj drejtorie, me qëllim mirë menaxhimin e pajisjeve të tyre dhe kundërpërgjigjen profesionale në situatat e ndryshme të emergjencës në det.

Nëpërmjet këtij bashkëpunimi, është zhvilluar një program trajnimi që kishte si objektiv: simulimin e Operacioneve të Kerkim – Shpëtimit në Det (S.A.R).

Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Kontaktoni

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.
[contact-form-7 id="7474"]